TEXT-The Future becomes GOOD

Gelecek iyi olacak...(türkçe) "Sanatın özünü kaybetmiş olan bir sanatçı olamaz."
Resim, yağlıboya ile yapılsın, tablolar asılsın ve insanlara huzur, güzellik ve atmosferik bir ortam yaratsın diye yapılmaz tek. Sanatın fonksiyonu çok daha ciddi ve çok daha derindir.

Sanat yapmak çocuk oyuncağı değildir!  Ve bunun içinde toplumu hedef almalıdır sanatkar. Bence bir sanat eserinde aynı zamanda "OLASILIKLAR" da olmalıdır. Tarihte önemli durumların olasılıkları bizleri "acaba?" sorusuna geri götürüp aktüel sıkıntıları daha net görmemize yardımcı olamaz mı? Seçenek yaratamaz mıyız geleceğimiz için? Hatta bir anlık bile olsa, tarih yeniden yazılamaz mıydı? (...) 

The future becomes good...(english)

Die Zukunft wird gut...(deutsch) "Ein Künstler der den Kern der Künste verloren hat ist kein Künstler" Die Kunst ist nicht dafür da dass es hergestellt wird und auf die Wand gehaengt wird. Die Kunst hat grundsaetzlich ganz ernstzunehmende Hintergedanken die man beachten sollte.

Kunst zu machen ist keine Kinderspielerei! Ein Künstler darf die Gesellschaft nicht ausser Acht lassen. Ich bin überzeugt dass man in einem Kunstwerk auch "MÖGLICHKEITEN" darstellen müsste; denn wenn man mit dem Gebrauch von "zeichnerisch vortaeuschenden Möglichkeiten" die Gegenwart für einen Augenblick veraendern könnte -was waere dann?
Waere da die Geschichte noch dieselbe? (...)